IPB
    
     

Witaj Gościu ( Login | Rejestruj )

 
Reply to this topicStart new topic
> Jak wygląda aktualna preselekcja...?, PS 2009 - krótki opis i porady.

post Feb 3 2010, 08:54 PM
Post #1
dawidkali

Member
**

Informacje o użytkowniku

Witam, mam pytanie, jak wyglądała PS 2009, jakie były ćwiczenia.. Test z historii czego dotyczył.
I jaka jest ilość powtórzeń w seriach wykonywana przez najlepszych?
Wiem, że minimum nie ma by się dostać na selekcję, lecz tak mniej więcej ile trzeba zrobić..
Ja chcę w tym roku iść pierwszy raz, a wszędzie co innego słyszę i niewiele kapuję..
Go to the top of the page
+Quote Post

post Feb 3 2010, 11:08 PM
Post #2
boblik

Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

A kto to wie??? Tylko Major. Zresztą czy gdybyś uzyskał odpowiedź na to pytanie to coś Ci to zmieni??? Czy przeważy to Twoją decyzję o starcie??? Zamiast tracić czas na wypisywanie postów ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz.
Go to the top of the page
+Quote Post

post Feb 4 2010, 07:50 AM
Post #3
dawidkali

Member
**

Informacje o użytkowniku

Wiem to, lecz jest różnica, czy trzeba zrobić 150 pompek czy 70 no nie?
I jeszcze niektórzy tu na forum pisali, że robią po 80 pompek a zaliczone mieli 20.. Czyli jak ma wyglądać ta prawidłowa pompka?
Go to the top of the page
+Quote Post

post Feb 4 2010, 02:11 PM
Post #4
boblik

Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

Tu na forum różni ludzie piszą różne rzeczy. Przed selekcją kreują się na rambo i wypisują bzdury, a później jak na 3 stacji brakuje sił, to zwalają że im ktoś czegoś nie zaliczył. Ja przed Selekcją miałem mnóstwo obaw, bo robiłem max 50 pompek, ale postanowiłem pojechać i zobaczyć jak to wygląda.
Go to the top of the page
+Quote Post

post Feb 4 2010, 02:18 PM
Post #5
Małolat

Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

prawda jest taka ze nie dowiesz nie będąc tam i jak nie spróbujesz w najgorszym wypadku pożegnasz se z selekcja po preselekcji
Go to the top of the page
+Quote Post

post Feb 4 2010, 03:17 PM
Post #6
remiko23

Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

Koledzy maja trochę racji, a to o de mnie: Proszę poszukać na forum i na http://www.youtube.com/watch?v=cxqGf4IXr4I
film nie najlepszej jakości, ale to nie kino w końcu rolleyes.gif Forum to kopalnia wiedzy, tylko poświeć trochę czasu na przejrzenie go.


--------------------
"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj." Mark Twain
Go to the top of the page
+Quote Post

post Feb 4 2010, 08:30 PM
Post #7
dawidkali

Member
**

Informacje o użytkowniku

Noo tylko właśnie problem taki, że na forum tyyyyyyle wersji.
A ja pompki robię tak (do końca) że jestem prosty, nie podnoszę tyłka ani nic, schodzę łopatkami poniżej łokci noi to jest chyba prawidłowo technicznie..

No i w tym roku to będzie moje pierwsze sprawdzenie. Miałem być rok temu lecz w maju skończyłem z nogą w gipsie no i papa plany wakacyjne..
Go to the top of the page
+Quote Post

post Feb 4 2010, 08:35 PM
Post #8
dawidkali

Member
**

Informacje o użytkowniku

Dzięki za filmik, dał mi do myślenia. Wszystko robi się na ilość w ciągu minuty tak? Aaaa no i jeszcze pytanie, te pompki to wiem, że na cegłach lecz interesuje mnie szerokość. Do tej pory to była jak kto chciał osobiście, czy np wszyscy na szerokość barków robią czy tak całkiem szeroko..?
Go to the top of the page
+Quote Post

post Feb 4 2010, 10:51 PM
Post #9
boblik

Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

Weź ze sobą miarkę żebyś mógł na za rok odpowiadać na forum na równie głupie pytania.
Go to the top of the page
+Quote Post

post Feb 5 2010, 12:04 AM
Post #10
dawidkali

Member
**

Informacje o użytkowniku

Kurde wiesz o co mi chodzi...!! I ja poważnie pytam
Go to the top of the page
+Quote Post

post Feb 5 2010, 02:13 PM
Post #11
zalew

Member
**

Informacje o użytkowniku

Do tej pory były dwa rodzaje pompek: szeroki i wąski rozstaw i każdy ćwiczył na tym samym zasadach. Z tym, że ten szeroki rozstaw rzeczywiście dla niskich może stanowić lekki dyskomfort. Zwróć tez uwagę, że te wspomniane cegły, na których sie trzyma dłonie nie sa tylko po to, żeby wyznaczaly szerokość rozłożenia rąk. Bardziej chodzi chyba o to, żeby schodząc do dołu, dotykać nosem murawy. Proponuje więc sięgnąć na półkę po dwie najgrubsze książki i na nich trzymac dłonie robiąc kolejne powtórzenia.
Choć też nie ma się co sugerować wcześniejszymi preskami, major wyraźnie dal do zrozumienia, że tegoroczna preska może wyglądać całkowicie inaczej...
Pozdrawiam!
Go to the top of the page
+Quote Post

post Feb 5 2010, 03:11 PM
Post #12
dawidkali

Member
**

Informacje o użytkowniku

No ja to rozumiem. A rozstaw to właśnie lepiej mi na szerokim, po prostu przyzwyczajenie.
No i czytałem o tym, mam 5 miechów, będę ćwiczył te ćwiczenia co były do tej pory i biegał dużo.
Wiele straciłem, bo 4 miesiące nie mogłem nic robić od czerwca, potem zima była więc nic nie biegałem, to będzie dla mnie najgorsze.
Go to the top of the page
+Quote Post

post Feb 5 2010, 06:48 PM
Post #13
jagieło

Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

O kurde tego filmiku to nie widziałem co wrzucił remiko23, niezłe rzeźniki Ci kolesie co pompki robili biggrin.gif:D:D Chyba z 5 mieli zaliczone:D:D
Go to the top of the page
+Quote Post

post Feb 16 2010, 02:29 PM
Post #14
remiko23

Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

Ile kto zrobił pompek na presce wie sam, Instruktorzy liczyli na głos tylko zaliczone i uważam, iż to było bardzo sprawiedliwe. Mi zaliczył wszystkie. Więc robiłem na pewno poprawnie. Na książkach bym nie robił bo to nie przeznaczenie książki. Do kradzieży z budowy nie namawiam, więc można zrobić tak jak ja. Pójść do Castoramy lub innego sklepu takiego typu (nie wiem jakie macie w mieście) i kupić dwie cegły. Wybór ogromny, zwykłe i ładniejsze klinkierowe, sprzedają na sztuki. Za 5 złoty macie parę. Więcej nie potrzeba, a po ćwiczeniach drzwi od pokoju można podeprzeć.
Jeśli chodzi o szerokość to karku nie nadstawie, ale na 96% rozstaw to 50cm jak na załączonym obrazku: ­­­­█←50cm→█. Czyli dla dociekliwych od jednej krawędzi do drugiej 50cm, więc tak naprawdę dłonie są szerzej.


--------------------
"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj." Mark Twain
Go to the top of the page
+Quote Post

post Mar 18 2010, 08:48 AM
Post #15
admin

Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

Jak tak dalej pójdzie to dzięki kandydatom do selekcji ruszymy zastój w budownictwie-ruszy sprzedaż cegieł.
Go to the top of the page
+Quote Post

post Mar 25 2010, 10:31 PM
Post #16
nieuchwytny

Newbie
*

Informacje o użytkowniku

mam pytanie, na forum dowiedziałem się, że na preselekcji jest takie ćwiczenie jak delfinki. Może ktoś wyjaśnić na czym polega to ćwiczenie?
Go to the top of the page
+Quote Post

post Mar 26 2010, 11:55 AM
Post #17
robak

Member
**

Informacje o użytkowniku

http://img25.imageshack.us/img25/1197/delfinki.jpg
Mottu w temacie o preselekcji napisal co to delfinki. Trzeba tylko poszukac... http://selekcja.combat56.pl/index.php?show...;hl=preselekcja


--------------------
"Sam się tu zgłosiłem świadom trudu bycia jednym z tych co przetrwają..."
10' Nr.38
Go to the top of the page
+Quote Post

post Mar 29 2010, 07:03 AM
Post #18
admin

Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

Delfinki są jednym z ćwiczeń realizowanych na egzaminach do Straży Granicznej.Proste ale niesamowicie podnoszą ciśnienie i w teście 1 minuty są doskonałym sprawdzianem ogólnej kondycji.
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy: