IPB
    
     

Witaj Gościu ( Login | Rejestruj )

3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Troszke o dobrym sprzecie

post Mar 3 2007, 12:02 PM
Post #1
maly

Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

Założyłem ten temat, bo potrzebuje pomocy w wyborze dobrej latarki czołowej. Czy mógłby się ktoś podzielić swoimi doświadczeniami w tej materii, bo ja nie mam zielonego pojecia/chcę przeznaczyć na zakup około 150 200 zł/
ps: chciałbym żeby ten temat nie tylko dotyczył mojej latarki, ale również innego sprzętu wykorzystywanego w turystyce, surwiwalu, militarystyce. Tu będziemy się mogli podzielić opiniami bądź doradzić innym.

tak, więc czekam na odpowiedzi może macie swoje typy
Go to the top of the page
+Quote Post

post Mar 3 2007, 12:24 PM
Post #2
Rafal 27

Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

Hej , mały osobiście to polecam czołówkę "Tikka+" Petzla sam takiej używam cena ok. 150zł. Ocenian ją dobrze , ale wybór jest ogromny.
Pozdrawiam
Go to the top of the page
+Quote Post

post Mar 3 2007, 03:58 PM
Post #3
maly

Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

Cześć!!!
widziałem tą latarkę, ale wiekiego wrażenia na mnie nie zrobiła. zastanawiam sie nad czołowka petzla ale z jedną diodą 1W. Ma dobre rekomendacje ale musiał bym ja sam najpierw obejrzeć. A moizoe ktoś takiej latarki używa :?:
Go to the top of the page
+Quote Post

post Mar 3 2007, 05:02 PM
Post #4
magfo

Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

Posiadam czołówke Myolite 3 i jestem z niej zadowolony. Wyposażona jest w podwójne źródło światła: trzy mocne diody i halogen. Bardzo wygodna w noszeniu, zresztą jak większość czołówek Petzl'a. Polecam ją, cena ok. 150 - 180 zł. w zależności od tego w jakie diody jest wyposażona, od 2005 r. były zakładane mocniejsze.

Pozdrawiam
Go to the top of the page
+Quote Post

post Mar 3 2007, 09:42 PM
Post #5
senior

Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

www.ngt.pl
Go to the top of the page
+Quote Post

post Nov 1 2011, 08:43 PM
Post #6
Rafik

Member
**

Informacje o użytkowniku

Witam,
poszukuję dobrych, wysokich butów. Mają się przydać do chodzenia po górach (Tatry), ale muszą dać również radę w imprezach typu Kaszubski Kaper czy Maraton Komandosa. Zależy mi aby buty po takich np. imprezach nie rozpadły się.
Proszę o podpowiedzi.
Go to the top of the page
+Quote Post

post Nov 3 2011, 09:47 AM
Post #7
panda

Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

Poszukaj opinii na stronie i na forum www.ngt.pl
Go to the top of the page
+Quote Post

post Nov 3 2011, 12:30 PM
Post #8
Rafik

Member
**

Informacje o użytkowniku

Trochę już tych stron sprawdziłem, pytałem o opinie różnych ludzi i dowiedziałem się, że wielu z nich używa butów firmy MEINDL. Niestety nikt nie wie jak zachowają się te buty po np. marszu w wodzie po kolana. Na pewno wypełni je woda bo się przeleje górą, ale pytanie brzmi co będzie potem. Czy po spokojnym wysuszeniu czyli nie na grzejniku ani przy ognisku, będą się jeszcze długo nadawać do użycia. Nie chciałbym aby kasa zainwestowana w te buciki została zmarnowana, a buty po paru imprezach wyrzucone bo się rozpadły.
Dlatego pytanie zadałem tutaj na forum aby zebrać opinie osób, które mogły już swoje buty w podobnych warunkach testować. Do tej pory startowałem w kilku imprezach na orientację. Tam używałem butów Salomon xa pro 3d i uważam , że są rewelacyjne. Przemoczone , zabłocone w trasie po kilkanaście godzin. Po imprezie wypłukane , osuszone i nadal się sprawdzają, już prawie dwa lata.

Pozdrawiam.
Go to the top of the page
+Quote Post

post Nov 3 2011, 04:15 PM
Post #9
maly

Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

Mam MEINDL WALES których używam do długich marszów kilkukrotnie je "zalałem" i po wysuszeniu oraz ponownym zakonserwowaniu wróciły do dawnej dobrej formy. Buty mam już rozchodzone wiec leżą na nodze jak dobra skarpeta. Jedyna wada techbutów to cena ok 850 zł.
Mały


--------------------
Mercenaries never die, they just go to hell to regroup.
Go to the top of the page
+Quote Post

post Nov 4 2011, 01:01 PM
Post #10
Wołek85



Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

Właśnie sprawdzałem trochę na necie i buty MEINDL WALES można nabyć już za 599 zł. ;-)
Go to the top of the page
+Quote Post

post Nov 5 2011, 11:35 AM
Post #11
Rafik

Member
**

Informacje o użytkowniku

Przeglądałem trochę różne modele i jestem zainteresowany Islandami (dużo dobrych opinii).
Cena kosmiczna, ale dowiedziałem się, że w Polsce oprócz autoryzowanego przedstawiciela firmy LARIX (pośrednik), jest jeszcze jedna firma , która sprowadza te buciki bezpośrednio od producenta:
http://www.sklep.grube.pl
Mają ceny o kilka stówek niższe.
Go to the top of the page
+Quote Post

post Nov 5 2011, 04:12 PM
Post #12
maly

Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

Wiesz z butami to jest tak że trzeba je przymierzyć i zobaczyć jak pasują na naodze. Nie ma co kupować przez neta, ale to już moja własna opinia. Kiedyś kupiłem haix-y P6 i w pierwszym dziu w górach były przemoczone - a musiałem tam siedzieć jeszcze pięć kolejnych. Jeśli butów nie dotkniesz nie zobaczysz na własne oczy i nie nałożysz na nogi to bym nie kupował w ciemno. Co do Island to są jedne z lepszych butów wypuszczonych przez tę markę. Kwestia tylko do czego mają Ci służyć. Ja swoje buty, co jakiś czas uzywam w pracy i w górach lub wychodze w teren. Po samym wykonaniu wiem że posłużą mi jeszcze dobrych kilka lat.

M


--------------------
Mercenaries never die, they just go to hell to regroup.
Go to the top of the page
+Quote Post

post Nov 6 2011, 09:27 AM
Post #13
Rafik

Member
**

Informacje o użytkowniku

Jeśli chodzi o przymiarkę to plan jest taki aby zrobić to w jednym ze sklepów na miejscu, tak aby dopasować rozmiar.
Buciki produkowane są w jednym zakładzie więc jeśli dopasuje je w innym sklepie to będzie można złożyć zamówienie przez internet już sprawdzonego rozmiaru.
Przeznaczenie :, góry, imprezy militarne.
Go to the top of the page
+Quote Post

post Nov 7 2011, 04:37 PM
Post #14
panda

Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

To ja też skorzystam z tematu. Miał ktoś z Was styczność ze sprzętem firmy inov-8? Chodzi mi konkretnie o buty i plecaki.
Go to the top of the page
+Quote Post

post Nov 7 2011, 11:09 PM
Post #15
szeregowiec



Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

Rafik, a czy to co zamierzasz zrobić jest etyczne ?

Możesz przecież zamówić buty w tanim sklepie Internetowym, przymierzyć i zwrócić, potem dostać kolejne, aż będziesz miał te idealne. W tym celu masz ustawowe prawo do 10 dni na zwrot towaru.

Warto się zastanowić, czy chciałbyś by klienci w Twoim sklepie lub biznesie, przychodzili zabierali Tobie czas, a potem szli gdzie indziej lub by Twój pracodawca zatrudnił Ciebie po wieloletnich studiach i praktykach, Twoje umiejętności przejął by niżej opłacany pracownik, a następnie zostałbyś zwolniony ?

Warto byśmy jako obywatele RP szanowali to, że żyjemy w wolnym kraju, który mamy od bardzo niedawna, a wolność traciliśmy przez naszą głupotę, naiwność i pazerność. Byśmy wzięli naukę z historii i nie oszukiwali siebie nawzajem.

Cyprian


Go to the top of the page
+Quote Post

post Nov 8 2011, 03:28 PM
Post #16
Wołek85



Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

Może to jest nieetyczne, ale nie zmusisz wszystkich, żeby płacili kilkaset zł. więcej za możliwość przymierzenia buta... Jeśli ktoś narzuca taką marże na swoje produkty, to zapewne liczy się z takimi praktykami klientów!
Go to the top of the page
+Quote Post

post Nov 12 2011, 05:06 PM
Post #17
CnEuHA3

Newbie
*

Informacje o użytkowniku

cześć, proszę o jakieś dobre rady w doborze odpowiedniego plecaka na selekcję, pojemność itp. Czy coś takiego by zdało egzamin http://allegro.pl/the-north-face-plecak-no...1904315304.html . Nie chce za dużego plecaka bo im większy to więcej się do niego nabiera, a później to wszystko trzeba nosić na garbie. Jednak są zapewne jakieś granice zdrowego rozsądku i chciałbym kupić taki plecak do którego zmieści się to niezbędne minimum. Pozdrawiam.
Go to the top of the page
+Quote Post

post Feb 22 2012, 12:27 AM
Post #18
CnEuHA3

Newbie
*

Informacje o użytkowniku

Ponawiam moje pytanie/prośbę o pomoc w zakupie plecaka na selekcję , nie chodzi mi tutaj o firmę ale bardziej o wielkość/pojemność plecaka ? Myślałem o pojemności 30-40l.
Go to the top of the page
+Quote Post

post Feb 22 2012, 07:51 AM
Post #19
asik

Member
**

Informacje o użytkowniku

Plecak to indywidualna sprawa kazdego zawodnika zalezy co chcesz zabrac.zrob sobie wykaz sprzetu jaki chcesz wziasc ze soba i dobierz do tego plecak:)
Go to the top of the page
+Quote Post

post Feb 22 2012, 04:15 PM
Post #20
Wołek85



Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

I upewnij się, że wszystko Ci będzie potrzebne. Ja na swoją edycję wziąłem co najmniej 3x za dużo rzeczy...
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy: