IPB
    
     

Witaj Gościu ( Login | Rejestruj )

10 Stron V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problemy naszego wojska

post Aug 7 2010, 03:31 PM
Post #81
GSXR1000

Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

nie popadajcie w skrajności i nie porównujcie Petelickiego do Wałęsy ,akurat w tym czasie kiedy mówił ze Polko jest "najlepszym człowiekiem z poza jednostki" nie oznaczało ze jest najlepszym kandydatem w ogóle.Nawiązując do pracy za czasów Prl jak sobie wyobrazacie pracę agenta wywiadu ? pracując tam nie musiał działać na szkodę Polski i ich obywateli a wręcz przeciwnie.Pracować ma prawo gdzie mu się żywnie podoba czy to coś złego że dobrze zarabia? Podsumowójąc Petelicki to wielki patriota zrobił dla naszego kraju duzo o ile nadal nie robi ,nie piszcie bzdur najłatwiej dołączyć się do trendu jesli ktos jest wyżej lub glośno o nim to trzeba go ukamieniować.Kazdy ma prawo do własnego zdania mam nadzieję tylko ze to jest wasze zdanie po głebszych przemysleniach i zdobyciu odpowiedniej wiedzy a nie dołoczeniu się do postów mimo iz napisał to również autorytet


--------------------
28/2008


Go to the top of the page
+Quote Post

post Aug 7 2010, 03:47 PM
Post #82
Leniwy

Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

Domin815 ten artykuł "kto jest matką Gromu" to jakieś nie porozumienie.. po pierwsze jest strasznie stronniczy z Polki robią komandosa z krwi i kości a z Petelickiego nieudacznika i człowieka bez osiągnięć a do tego na końcu autor daje jasno do zrozumienia że matką gromu jest Polko..
Jeżeli już ktoś miałby zostać matką Gromu to oczywiście jest to Petelicki i bezsensowna jest tu jakaś rozmowa.. To on wpadł na pomysł utworzenia takiej jednostki po tym jak negocjował z terrorystami zaprzestanie ataków na polskie placówki zagraniczne! Po powrocie do kraju przedstawił rządowi własny pomysł utworzenia oddziału na wzór SASu i Delty. Dostał zgodę, poligon, możliwość werbowania ludzi i zaczął budować jednostkę i kontakty z Brytyjczykami i Amerykanami.. a Polko został mianowany z góry na dowódcę Gromu i to wszystko..No i zaczął w mediach robić z siebie pierwszego komandosa kraju. Dlatego też odebrano mu odznakę Gromu.. Bo aby nosić odznakę gromu trzeba przejść selekcję do jednostki, nie trzeba być nawet jej żołnierzem. Co oczywiste Polko z racji przydzielonego stanowiska selekcji nie przechodził.
Go to the top of the page
+Quote Post

post Aug 7 2010, 05:02 PM
Post #83
swat_zaloba



Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

jak ja nie lubie sie rozpisywac, ale bede obstawal przy swoim
...
Leniwy zgadza sie, wkoncu Jarosław Rybak w 2002 brał udział w SELEKCJI do GROMu i ma prawo do noszenia odznaki honorowej
...
to że POLKO wylansował sie na GROMie to smutna prawda
"Petelicki matką GROMu" - jest to fakt niezaprzeczalny i niepodważalny, cenie go za to,
ale równie mocno cenie moment stworzenia SOLIDARNOSCI i obalenie komunizmu, bez dalszych etapów gdzie nastąpiło to co mamy do tej pory, czyli układy, kolesiostwo i sprzedaż POLSKI
WAŁĘSA jest utożsamiany z SOLIDARNOSCIĄ, ale gdy mówi ze to ON JEST jedyną matką SOLIDARNOSCI i należa mu sie wszystkie laury to tylko głupiec sie z tym zgodzi bo było jeszcze wiele innych osób jak Walentynowicz, Kaczynscy i masa bezimiennych
...
PETELICKI jest pomysłodawcą GROMu, ale gdyby nie pomoc min.KOZŁOWSKIego i gen.CZEMPINSKIego oraz w pewnym momencie MACIEREWICZa to GROMU juz by nie było
...
ale jakikolwiek POLKO by nie był to karygodnym jest coś dawać a później odbierac. Można było to załatwić po cichu. Usiąść do stołu, wyjasnic, przeprosic, a nie szkodzić GROMowi
...
-ale nie wyobrażam sobie sytuacji by np. nagroda NOBLA lub order Orła Białego miał być komuś nadany a później odebrany
-to tak jakby wybitnemu dowódcy jakim jest Skrzypczak po zdymisjonowaniu przez MON za krytyke odebrać tytuł generalski
-albo jak 4gwiazdkowy generał został zdymisjonowany w USA za krytyke administracji OBAMY, ale pozwolono mu zachować 4 gwiazdki chociaz zgodnie z ich prawem powinien w zwiazku z brakiem wysługi na stanowisku byc zdegradowany do 3gwiazdek
...
O TYM KOMU NADAJĄ ODZNAKI GROM TO POWINNI SIE ZASTANOWIC WCZESNIEJ
...
a tutaj polecam artykul o ernst i young, esbecji i ukladach, niestety nie znalazlem oryginału
http://krokodylgiena.salon24.pl/84516,gen-...ski-czyli-glown
...
a konkludując i uporzadkowujac ostatnie kilka miesiecy w GROMie (dla osob ktore nie obserwują publikacji prasowych)
>>żołnierz GROMu krytykuje ZAWADKe
>>POLKO wstawia sie za żołnierzem mówiac ze sprawe powinna zbadac prokuratura
>>PETELICKI krytykuje POLKO mówiąc ze POLKO sie nie nadaje bo nie ukonczył 3letnich szkolen w DELTA i SAS oraz krytykuje kazdego innego dowódce jaki byl i jaki bedzie spoza GROMu nawet gdyby przeszedł SELEKCJE, bo nie ukonczyl 3letnich szkolen
>> POLKO i oficer który krytykował ZAWADKE tracą odznaki GROMu http://www.grom.wp.mil.pl/aktualnosci.htm
>>POLKO krytykuje ZAWADKE mówiac ze on ukonczyl 62dniowy kurs RANGER a ZAWADKA nie
>>ZAWADKA rezygnuje dla dobra GROMu, żeby zakonczyc wojne miedzy byłymi dowódcami i nie szargać imienia i zasług specjalsów http://www.tvn24.pl/12690,1667922,,,zawadk...,wiadomosc.html


--------------------
Numer 15/2008
Go to the top of the page
+Quote Post

post Aug 7 2010, 05:16 PM
Post #84
swat_zaloba



Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

a teraz w osobnym poscie to mam nadzieje ze jednak DWS wróci do koncepcji KOMPANII SPECJALNYCH rozmieszczonych po całej POLSCE a nie zabierac GROM, PSK, i FORMOZE z innych rodzajów sił bez robienia szerszych struktur
...
tworząc osobne dowództwo tylko dla stołków i etatów to wg mnie bezsens
...
a takie małe struktury wg mnie byłyby bardziej mobilne od brygad i chyba bardziej skuteczne w opoznieniu działań przeciwnika dając czas jednostką regularnym
...
Pozatym mieliby wkońcu kim dowodzić i GROM mógłby z kimś rywalizować i mieć zasób kondydatów do siebie
gdyż robiąc osobne dowództwo dla etatów generalskich, a nie robiac szerszych struktur to prowizorka.
...
podoba mi sie ostatnia wypowiedz SZEREMETIEWA odnosnie GROMu
http://www.tvn24.pl/12690,1667543,0,1,ludz...-po-co-powstal-grom,wiadomosc.html
można wziąść angielską brzytwe i kosić nia trawniki, tylko czy dla tego jest ta brzytwa przeznaczona

dlatego trzeba stworzyć im zaplecze


--------------------
Numer 15/2008
Go to the top of the page
+Quote Post

post Aug 7 2010, 06:47 PM
Post #85
GSXR1000

Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

zgadzam się z Leniwym w 100%


--------------------
28/2008


Go to the top of the page
+Quote Post

post Aug 7 2010, 07:08 PM
Post #86
GSXR1000

Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

http://www.tvn24.pl/12690,1667687,0,1,nie-...,wiadomosc.html


--------------------
28/2008


Go to the top of the page
+Quote Post

post Aug 7 2010, 07:27 PM
Post #87
swat_zaloba



Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

oglądałem to, szkoda ze nie wiedzialem wczesniej to obejrzałbym w telewizji całość
...
www.centrumvip.pl
polecam kurs strzelania i nurkowania
można tam spotkać chłopaków z pierwszego oddziału bojowego GROMu, ktorego p.mjr.Kleban był dowódcą i którego również można tam spotkać.
a firma powstała w wyniku....GROM traci żołnierzy (z linku zamieszczonego ponizej)
4 lutego 2003 r. na łamach "Życia Warszawy" Andrzej Walentek w artykule "GROM traci 40 żołnierzy" poinformował o odejściu z jednostki 41 żołnierzy. Decyzję o obniżeniu poborów żołnierzy podpisał w ostatnich dniach swojego urzędowania były minister obrony narodowej Bronisław Komorowski. Według autora artykułu komandosi odeszli po obniżeniu im pensji. Byli to żołnierze w wieku 34-38 lat...
to nie o to poszło, ale chciałem zwrócic uwage kto byl szefem MON
...
odsyłam natomiast do historii GROMu
http://www.grom.mil.pl/powstanie_pliki/powstanie.htm
a w szczególności
[...]Wśród nich znalazł się oficer GROM-u, ppłk Mariusz Pawluk. Został odznaczony przez prezydenta Krzyżem Komandorskim Orderu Krzyża Wojskowego za umiejętne i skuteczne dowodzenie jednostką bojową podczas użycia Sił Zbrojnych RP poza granicami państwa w czasie pokoju.[...]
czyli to ten sam który skrytykował ZAWADKE i ostatnio odebrali mu odznake GROMu, jest troche przy tuszy, ale to nie uprawnia PETELICKIEGO do obrażania ludzi, bo nie liczy sie wyglad a doświadczenie
http://www.grom.wp.mil.pl/aktualnosci.htm
...


--------------------
Numer 15/2008
Go to the top of the page
+Quote Post

post Aug 7 2010, 07:45 PM
Post #88
swat_zaloba



Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

znowu w osobnym poscie, by nie mieszac watków,
chciałbym porównać życie człowieka tutaj np.moje i etapy tworzenia GROMu (w nawiasach)
stworzył mnie mój ojciec i matka(PETELICKI)
oddali mnie do przedszkola(DELTA i SAS)
poszedłem do podstawówki (MSWiA)
byłem w szkole średniej (MON)
jestem na studiach (Dowództwo Wojsk Specjalnych)
...
ale nie pozwole rodzicom(PETELICKI) żeby wybierali mi żonę i kolegów (dowódce i komu odebrać odznaki)
...
na każdym etapie poznawałem ludzi którzy mnie uczyli, pomagali poznawać świat i kształtowali. Dzięki nim być moze jestem tym kim teraz jestem, a nie żulem pod przystankiem autobusowym. Ale nie jestem już dzieckiem- 24lata (GROM 20lat) i to do mnie należy podejmowanie decyzji.
Rodzice są z innego pokolenia(PETELICKI) i nie powinni sie mieszac w moje sprawy, tak samo jak i nauczyciele spotkani po drodze (POLKO)


--------------------
Numer 15/2008
Go to the top of the page
+Quote Post

post Aug 7 2010, 10:13 PM
Post #89
GSXR1000

Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

ładna makietka ale jeśli juz, delta i sas to studia .a tak z innej beczki to wydaje mi się ze to nie jest zbieg okoliczności kłopoty gromu i nowy prezydent ,nie da się ukryć że nigdy nie był fanem GROMU. "Państwo nie zdało egzaminu" ba będzie coraz gorzej "her Donald Tus. i Kormoran(popychadło pierwszego ,gdzieś juz widziałem podobne podobieieństwo dosyć niedawno) ludzie otworzyli Puszkę Pandory ,mam nadzieję że Grom to wytrzyma do następnej elekcji.


--------------------
28/2008


Go to the top of the page
+Quote Post

post Aug 8 2010, 05:07 PM
Post #90
Leniwy

Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

Swat_zaloba makietka naprawdę godna podziwu! Wydaje mi się, że obstawiasz bardziej za Polko, a mi się wydaje, że Zawadka powinien być dalej dowódcą i zgadzam się z Petelickim, że jednostką powinna dowodzić osoba, która ma doświadczenie bojowe i przeszła wszystkie etapy szkolenia w tego typu formacji. Polko nie znał się na działaniach specjalnych kiedy obejmował GROM!!! Polko znał się na wojskach desantowo-szturmowych o ile wiem przed Gromem siedział w 6bdsz.. Nazywa się żołnierzy 6bdsz komadosami bo i nimi są.. jednak jest różnica między wojskami desantowymi a specjalnymi.. a to że jednych i drugich potocznie nazywa się komandosami nie stanowi o tym że jedni i drudzy mają te same zadania i sposoby ich realizacji.. Po pierwsze żołnierze wojsk spadochronowych to wojsko regularne, czyli działające w sposób regularny mogący w każdej chwili zespolić sie z inną formacją wojska!! GROM nie jest wojskiem regularnym jest wojskiem specjalnym któremu regularne działania są wręcz nie wskazane! Grom jak dla mnie w ogóle nie musiałby być w strukturach wojska.. znacznie lepiej funkcjonował w MSW gdzie bliżej było mu do Policji niż do armii. Mi osobiście wydaje się że GROM był najlepszy przez pierwsze kilka lat od powstania GROMu w MSW, później zaczęły się problemy, afery, przeniesienia, od czepiny, polityka itd.. dziś już nie ma tego charakteru.
..
Ale że GROMowcy nosili wojskowe moro to przenieśli ich do MONu żeby wszystko było na swoim miejscu..

pozdrawiam
Go to the top of the page
+Quote Post

post Aug 9 2010, 07:56 AM
Post #91
swat_zaloba



Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

teraz na szczescie mają inny wzór moro, jak zobaczyc niektore zdjecia to ten wzór w naszych lasach to prawie jak kameleony.
broń mnie panie boże, nie obstaje za POLKO, nie przepadam wręcz za nim, ale nie podoba mi się jak GROM potraktował go i jednego z dowódców.
ZGADZAM SIE ZE GROMEM POWINIEN DOWODZIC KTOS KTO ZNA JEGO MOZLIWOSCI OD SRODKA A NIE KTOŚ Z ZEWNATRZ
...
sorry, ale list podpisany przez 400komandosów na mnie nie działa, gdyz moze znalazlo sie tam 100 komandosow nie w temacie, i kolejnych 100 ktorzy woleli sie nie odezwac, bo moze tez stracili by odznaki.
...
a prawda jest taka,że będac np na imprezie gdzie 8 pije, 1 jest najtrzeźwiejszy i hamuje robienie wiochy i rozpierduchy w jakimś barze to przez kumpli to on zawsze bedzie najgorszy i zamulacz.
Dlatego nie potępie ani POLKO ani PAWLUKA, bo nie wiem jak było naprawdę i u kogo leży racja. Ale jeśli to prawda że pocięto żonie PAWLUKA wszystkie opony w samochodzie to cokolwiek by ON nie zrobił to sprawa byłą miedzy nim a Gromowcami, a rodziny sie nie miesza- NIGDY!!!, za co uwazam tych komandosów którzy to zrobili za szczeniaków i osobiscie takich frajerów bym wyje.bał ze swojego zespołu, bez względu na inne predyspozycje


--------------------
Numer 15/2008
Go to the top of the page
+Quote Post

post Aug 11 2010, 10:33 AM
Post #92
swat_zaloba



Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

dwa ciekawe linki.
gen.PETELICKI o wojsku, MON, afganistanie dla TVP INFO
.
http://www.youtube.com/watch?v=lZmk2vqIArs...feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=Cb6uNa8uBIw...feature=related
..
zgadzam się z jego wypowiedziami odnośnie wojska prawie w całości, ale już go troche nie rozumiem,
W JEDNYM ARTYKULE WYCHWALA TUSKA WNIEBOGŁOSY I CHCE MU PRZEKAZAĆ GROM, A W DRUGIM JEDZIE PO NIM I JEGO RZADZIE JAK PO SZMACIE za brak jakiegokolwiek pomysłu na wojsko.


--------------------
Numer 15/2008
Go to the top of the page
+Quote Post

post Aug 14 2010, 10:01 AM
Post #93
admin

Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

Polko zaczynał w w 1 BSZ w Dziwnowie by potem przenieść się z nim do Lublińca i w roku 1994 po rozwiązaniu kompanii specjalnych armijnych na bazie reorganizacji jednostki załapał się do 1PSK.
Z 1PSK trafił na AON i po niej zaczął pracę w 6 BDSz.
Patrząc na to od 1985-1997/około/ był w działaniach specjalnych, tak więc argument o przeszłości typowo desantowej jest mało precyzyjny -co wcale nie znaczy ,że będąc w JS jest się znawcą od jej działań. Tym bardziej ,ze specyfika działań w jednostce specjalnej -1PSK czy 1 BSz a GROM była całkowicie odmienna.
Obecny dowóca Gromu płk Gut całe swoje oficerskie życie spędził w 6 BDSz za wyjątkiem krótkiego epizodu w Gromie na stanowisku Szefa Szkolenia.
Wracając do poprzednich stwierdzeń-Powstanie JW 2305 to dokładny ,,drenaż '' kadrowy 62.56 KS i 1 BSz a obok p.Petelickiego głowne zaslugi w jego tworzeniu mieli Czempiński, Brochwicz i Kozłowski i to ten pierwszy torował drogę Petelickiemu w kontaktach z zagranicą.
Go to the top of the page
+Quote Post

post Aug 31 2010, 02:19 PM
Post #94
admin

Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

Kolejny generał złożył wniosek o odejście. Szef P 7 Sztabu Generalnego WP odpowiedzialny za szkolenie naszych sił zbrojnych wniosek o zwolnienie do cywila.
Go to the top of the page
+Quote Post

post Sep 7 2010, 06:16 PM
Post #95
maly

Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

Często czytam ten temat i widzę że wdajecie sie w problemy które są na poziomie "strategicznym".
Dzisiaj przyziemnie dowiedziałem się o NSRach. Czytałem tu kiedyś że AK pozytywnie wypowiadał sie o tym tworze oraz część z Was szuka w tym drogi do wojska. Rzetelnie informuję że moja jednostka straci zdolności bojowe, możliwości efektywnego szkolenia oraz wielu wartościowych ludzi przez NSR.
Panie Majorze proszę kiedyś, w swojej wolnej chwili zadzwonić do starych znajomych z L i tak z czystej ciekawości dowiedzieć sie jak sie służyć będzie z NSR.
Jakiś czas temu podjąłem decyzje o ewakuacji wiec czekam spokojnie. Szkoda tylko że jednostka która jest tak dobra będzie ...
Pozdr Mały


--------------------
Mercenaries never die, they just go to hell to regroup.
Go to the top of the page
+Quote Post

post Sep 7 2010, 09:33 PM
Post #96
paco

Member
**

Informacje o użytkowniku

CYTAT(maly @ Sep 7 2010, 07:16 PM) *
Często czytam ten temat i widzę że wdajecie sie w problemy które są na poziomie "strategicznym".
Dzisiaj przyziemnie dowiedziałem się o NSRach. Czytałem tu kiedyś że AK pozytywnie wypowiadał sie o tym tworze oraz część z Was szuka w tym drogi do wojska. Rzetelnie informuję że moja jednostka straci zdolności bojowe, możliwości efektywnego szkolenia oraz wielu wartościowych ludzi przez NSR.
Panie Majorze proszę kiedyś, w swojej wolnej chwili zadzwonić do starych znajomych z L i tak z czystej ciekawości dowiedzieć sie jak sie służyć będzie z NSR.
Jakiś czas temu podjąłem decyzje o ewakuacji wiec czekam spokojnie. Szkoda tylko że jednostka która jest tak dobra będzie ...
Pozdr Mały


Jako absolwent selekcji i oficer WP, co byś radził tym którzy marzą o tym aby przejść selekcję i wstąpic w szeregi naszej armii, czy warto skoro sam planujesz "ewakuację" czy może szkoda energi?
Go to the top of the page
+Quote Post

post Sep 8 2010, 08:29 AM
Post #97
admin

Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

Sam pomysł NSR jest dobry ale jego sposób realizacji jest idiotyczny.
,,Pożeranie'' etatów w jednostkach bojowych na etaty dla NSR jest jedynie rozbijaniem struktur jak i pozorem tworzenia rezerw.
Na świecie funkcjonuje wiele wzorców-szwajcarski-pełna obrona terytorialna gdzie rezerwista całe wyposażenie ma w domu i w czasie 24 godzin jest gotowy do użycia na swoim obszarze, amerykańska Gwardia Narodowa gdzie struktury utrzymywane są w zalążkach.
W modelu brytyjskim nawet osławiony SAS posiada powolywane odwody.Pułk rezerwowy SAS / regiment/ posiada odrębną strukturę i etat.
Kandydaci-rezerwiści nigdy nie zostaną pełnoprawnymi członkami prawdziwego SAS ale tworzą siły rezerwowe a raczej obronę terytorialną szkoleni przez byłych żołnierzy jednostek elitaranych. Powoływani są na sobotę i niedzielę i szkoleni.
Obawiam się że realizacja NSR to kolejna zasłona dymna ....
Kolejny odtrąbiony sukces którego nie ma i nie bedzie.
Go to the top of the page
+Quote Post

post Sep 8 2010, 06:47 PM
Post #98
maly

Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

Widzę tu jakąś herezje szytą grubymi nićmi. Nie zamierzam odejśc, mam coś jeszcze do powiedzenia wiec spokojnie. Kiedyś mówiłem o robieniu porządku wokół siebie i tak zamierzam działaś. Powiedzmy że myślę o zmianie barw.
Chcesz rady to posłuchaj, choc nie jestem wyrocznią ani znawcą bo są lepsi.
Najpierw studia, bo to podstawa. w trakcie studiów kursy: ratownik wodny, medyczny, wysokościowy badz szkol. PZA, jakiś kurs nurka, spróbuj się w jakimś sporcie walki z możliwością wzięcia udziału w zawodach sportowych. Jeśli juz zrobisz jakiś kurs to potem szkol sie w tym dalej bądz nurkiem a nie tylko gościem z papierkiem itp. Potem staraj sie do wojska. Szkoła oficersska nawet 5 letnia jeśli będziesz musiał /to w sumie kolejne 5 lat zabawy i zawsze bliżej do emerytury/ jeśłi nie WSO to szkoła podoficerska, jak nie to, to idz na zawodowego potem szkoła oficerska. Jesli nie wojsko to policja badź SG, BOA, jakikolwiek resort mundurowy. Trenuj i sie ucz samemu bo to najlepsza droga. jeśli ktoś cię spyta ile robisz pompek to odpiwedz a na której ręce. Jeśli będziesz tak mocny to jest przed toba iewiele rzeczy ktre mogą Cię zatrzymać.
A za 5-10 l ktoś ciebie bedzie pytał comożesz doradzić jako finalista Selekcji i oficer WP;) Powodzenia.
ps: jak to napisałeś to poczułem sie wyróżniony, nie pisz tak proszę bo sie rumienię przed kompem. serrio.
Mały


--------------------
Mercenaries never die, they just go to hell to regroup.
Go to the top of the page
+Quote Post

post Sep 17 2010, 09:54 AM
Post #99
swat_zaloba



Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

Tutaj zgodze sie z "małym"
Jeżeli myslicie o wojsku a jesteście jeszcze w szkole średniej pomyślcie o jakichś kursach(nie zapominajcie oczywiscie o maturze). Bądź jestescie na studiach i myslicie o rocznym studium
-najprostszy kurs skoków na line kosztuje 700, badania 275,AFF niestety ponad 4200,-
-kurs nurkowania OWD 1100,-, AOWD od 700,-, specjalizacje Deep i Wreck Diver po 400,-
-wspinaczka ściankowa 300,- , skałkowa od 700,- a jak bedziecie juz specjalistami to instruktor skałkowej 1500,-
.
domyslam sie ze krucho z gotówką, warto przebolec dwa miesiące wykładając nocami towar w TESCO i co jakis czas zrobic jakichs kurs.
Jak traficie na normalnego oficera na rozmowie kwalifikayjnej to jak zobaczy że jestescie ambitni to moze wam cos pomoże.
...
a pozniej 5 lat zabawy na studiach mundurowych gdzie dostajecie żołd i możecie "PRYWATNIE w weekendy" kontynuowac nurkowanie robiąc kolejne specjalizacje, wykonywac w aeroklubach kolejne skoki i zdobywac licencje skoczka. Wieczorami ścianka i tak w kółko
Co jakichs czas zawody sportowe, w szczególności "S", a może ktoś was zauważy i ściągnie do siebie. Żebyscie nie marnowali sie gdzies z dala od cywilizacji, tylko dalej szkolili sie wsród takich samych wariatów uzależnionych od adrenaliny jak Wy
...
pozdrawiam


--------------------
Numer 15/2008
Go to the top of the page
+Quote Post

post Sep 17 2010, 10:56 AM
Post #100
jagieło

Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

Witam. Słyszeliście coś o Służbie przygotowawczej dla cywili tzw osób bez zetki co o tym myślicie??? pzdr
Go to the top of the page
+Quote Post

10 Stron V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
4 użytkownik(ów) przegląda ten temat (4 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy: