IPB
    
     

Witaj Gościu ( Login | Rejestruj )

10 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problemy naszego wojska

post May 2 2010, 09:07 AM
Post #1
admin

Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

Otwieram ten temat za względu na sporą ilość pytań dotyczących naszego wojska.
Problemem numer jeden w wojsku jest ,,rozmycie'' kompetencji i rozrost biurokracji co pośrednio powoduje brak decyzyjności na poszczególnych stanowiskach.
Go to the top of the page
+Quote Post

post May 5 2010, 10:41 AM
Post #2
MARIUSZ

Member
**

Informacje o użytkowniku

biurokracja zamyka drogę do wojska wielu ludziom którzy naprawdę chcieliby pełnić służbę, jak jeden z wielu nie odbyłem służby zasadniczej i to jest podstawowy problem dla drogich pań w WKU, a do szkół podoficerskich nie ma naboru a jak już będzie to coś mi się wydaję że trzeba by mieć poparcie żeby się dostać... szkoda gadać bo chyba wszyscy wiedzą jak jest
Go to the top of the page
+Quote Post

post May 6 2010, 11:09 AM
Post #3
111pilsudski



Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

CYTAT(MARIUSZ @ May 5 2010, 11:41 AM) *
biurokracja zamyka drogę do wojska wielu ludziom którzy naprawdę chcieliby pełnić służbę, jak jeden z wielu nie odbyłem służby zasadniczej i to jest podstawowy problem dla drogich pań w WKU, a do szkół podoficerskich nie ma naboru a jak już będzie to coś mi się wydaję że trzeba by mieć poparcie żeby się dostać... szkoda gadać bo chyba wszyscy wiedzą jak jest


Ci co "mają poparcie" raczej porywają się na szkoły wyższe niżeli pdf.
Go to the top of the page
+Quote Post

post May 6 2010, 02:34 PM
Post #4
wiesiu

Member
**

Informacje o użytkowniku

Witam mam pytanko jakie uprawnienia , kursy warto zrobić przed wstąpieniem do szkół wojskowych ? - oczywiście jak będą nabory
Mam już kurs spadochronowy , czy wojskowy certyfikat z angielskiego mogę zrobić w cywilu ? Pozdrawia
Go to the top of the page
+Quote Post

post May 6 2010, 05:10 PM
Post #5
telko

Newbie
*

Informacje o użytkowniku

CYTAT(MARIUSZ @ May 5 2010, 11:41 AM) *
biurokracja zamyka drogę do wojska wielu ludziom którzy naprawdę chcieliby pełnić służbę, jak jeden z wielu nie odbyłem służby zasadniczej i to jest podstawowy problem dla drogich pań w WKU, a do szkół podoficerskich nie ma naboru a jak już będzie to coś mi się wydaję że trzeba by mieć poparcie żeby się dostać... szkoda gadać bo chyba wszyscy wiedzą jak jest


Witam, sam jestem zainteresowany wstąpieniem w szeregi naszego wojska , czekam aż wprowadzą służbę przygotowawcza która ma podobno wejść w następnym roku ( miała być jeszcze w tym, taką inf. otrzymałem w WKU grudniu 2009). Aktualnie jest w planie zorganizowanie służby przygotowawczej ale dla osób chcących włączyć się w szeregi NSR, nie wiem czy to dobre rozwiązanie, lepiej chyba przeznaczyć pieniądze na zwiększenie ilości żołnierzy w woju, przynajmniej da to szanse na spełnienie swoich marzeń osobą które czują się na siłach wstąpić w szeregi. Co o tym myślicie??
Go to the top of the page
+Quote Post

post May 7 2010, 10:10 AM
Post #6
MARIUSZ

Member
**

Informacje o użytkowniku

o służbie przygotowawczej mi w WKU nie mówili, ale nie pozostaje nic innego jak tylko czekać na jej wprowadzenie bo rzeczywiście to była by szansa dla wielu osób by wstąpić w szeregi:)
a o NSRach myślałem tylko w tym zakresie żeby przejść szkolenie wojskowe, ale niewiem czy byłoby to brane pod uwagę... i czy wogóle by to tak wyglądało bo wiadomo ze są od tego procedury...
a do NSRów z tego co gdzieś czytałem to w tym roku tylko będą mieli możliwość wstąpić jedynie osoby po zasadniczej ale nie jestem tego pewien bo to była regionalna gazeta...
Go to the top of the page
+Quote Post

post May 7 2010, 12:05 PM
Post #7
admin

Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

W propozycji skierowanej do Szefa Sztabu Generalnego i Ministra Obrony Narodowej dotyczącej Selekcji proponowałem wykorzystanie S do naboru do NSR.....
Go to the top of the page
+Quote Post

post May 7 2010, 01:38 PM
Post #8
telko

Newbie
*

Informacje o użytkowniku

CYTAT(MARIUSZ @ May 7 2010, 11:10 AM) *
a do NSRów z tego co gdzieś czytałem to w tym roku tylko będą mieli możliwość wstąpić jedynie osoby po zasadniczej ale nie jestem tego pewien bo to była regionalna gazeta...


Jeśli rzeczywiście ma tak być to nieciekawie sie robi, jeśli nawet te osoby które maja już odbyta służbę przygotowawcza to nie wiem czy będą zainteresowani NSR. Propozycja Pana Majora daje jakąś szanse dla osób bez przygotowawczej. Ale jednak dalej sie zastanawiam, wiele osób wypowiada sie ze pomimo wstąpienia do NSR należałoby poszukać dodatkowej pracy i to takiej która by nie kolidowałaby z wyjazdami na szkolenia etc. Jeśli macie jakieś inne informacje na temat NSR dajcie znać bo z tego co czytam to wiele informacji ciągle się zmienia, albo mam jakieś niekompletne.
Go to the top of the page
+Quote Post

post May 8 2010, 11:25 PM
Post #9
Llorona



Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

Ja zamierzam zdawać do wrocławskiej oficerki (12-miesięczne studium oficerskie), gdyż w sztabie powiedziano mi, że jestem takim "wykształciuchem", że tylko i wyłącznie tam, ale i sama wiem, że "kuźnia generałów" to jest to... więc czekam i ćwiczę... i "dokwalifikowuję" się na własną rękę (kursy strzeleckie, skały, krav-maga, bieganie, pływanie, ogólny trening siłowy, Selekcja :-)).

To jest najgorsze... bałagan w wojskowym systemie szkolnictwa.

I to, że nie chcą magistrów na zwykłych szaraków. A jestem zdeterminowana na tyle, że z miłą chęcią do korpusu szeregowych zawodowych... niestety - nie dla psa kiełbasa...

Czekam... dalej... aż dopnę swego.

Pozdro.,

M.
Go to the top of the page
+Quote Post

post May 9 2010, 02:33 PM
Post #10
telko

Newbie
*

Informacje o użytkowniku

Przykre to, wynika z tego że nie należy się dalej kształcić, kolejny absurd.
Go to the top of the page
+Quote Post

post May 9 2010, 04:24 PM
Post #11
KOMAR

Newbie
*

Informacje o użytkowniku

bez sensu teraz porobili zawiesili zasadnicza służbę i nie ma jak się zaciągnąć do wojska.Dla kogoś kto marzył od dzieciaka to sytuacja jest tragiczna nie dziwię się że Polacy uciekają są najemnikami w obcych formacjach.
Go to the top of the page
+Quote Post

post May 9 2010, 05:07 PM
Post #12
telko

Newbie
*

Informacje o użytkowniku

No o tym nie słyszałem, że nasi zaciągają sie do innych armii no może jedynie o Legi Cudzoziemskiej ale tylko o niej.
A tak poza tym to czy jest plusem posiadanie uprawnień na młodszego ratownika wodnego?? Pytam bo posiadam ukończony owy kurs i nie wiem czy "może się przydać wojsku", mam także patent żeglarski. Co do młodszego to nadal chciałbym podnosić swoje umiejętności w tej kwestii, ale wiadomo wszystko zależy od czasu (którego mam aktualnie dużo) i kasy (no z tym już kiepsko).
Jeśli ponowią nabór i będą wybierać tych najlepszych to pasuje czymś się pochwalić. Tak zwracając uwagę na pewne zmiany, to wcześniej wojsko umożliwiało ukonczenie kilku kursów, a teraz to ty musisz się starać i pokazać z jak najlepszej strony, a i tak poki co się nie dostaniesz.
Go to the top of the page
+Quote Post

post May 9 2010, 08:54 PM
Post #13
Llorona



Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

CYTAT(telko @ May 9 2010, 06:07 PM) *
No o tym nie słyszałem, że nasi zaciągają sie do innych armii no może jedynie o Legi Cudzoziemskiej ale tylko o niej.
A tak poza tym to czy jest plusem posiadanie uprawnień na młodszego ratownika wodnego?? Pytam bo posiadam ukończony owy kurs i nie wiem czy "może się przydać wojsku", mam także patent żeglarski. Co do młodszego to nadal chciałbym podnosić swoje umiejętności w tej kwestii, ale wiadomo wszystko zależy od czasu (którego mam aktualnie dużo) i kasy (no z tym już kiepsko).
Jeśli ponowią nabór i będą wybierać tych najlepszych to pasuje czymś się pochwalić. Tak zwracając uwagę na pewne zmiany, to wcześniej wojsko umożliwiało ukonczenie kilku kursów, a teraz to ty musisz się starać i pokazać z jak najlepszej strony, a i tak poki co się nie dostaniesz.



Ja sama myślałam o odsłużeniu "swojego"w Izraelu. Podobno wezmą każdego. Do LC kobiet nie biorą, niestety, bo bym się nawet nie zastanawiała...
Go to the top of the page
+Quote Post

post May 10 2010, 01:58 PM
Post #14
admin

Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

Najsmutniejsze jest to ,że narazie nie przyjmują do NSR a potem jak trzeba będzie je ,,wypełnić '' zrobi sie kampanijność i na ,,sztukę '' wypełni się etaty.
Prawie na całym świecie wykorzystuje się struktury zbliżone do harcerstwa, skautingu i działalność stowarzyszeń by przygotowywały młodych ludzi do służby krajowi i wychowywały je w poczuciu patriotyzmu.
U nas traktuje się to jako piąte koło u wozu / a zwłaszcza przez ostatnie lata/
Go to the top of the page
+Quote Post

post May 10 2010, 02:41 PM
Post #15
MARIUSZ

Member
**

Informacje o użytkowniku

żeby nastąpiły widoczne i oczekiwane zmiany to niestety chyba coś musi się zmienić w głowach osób odpowiedzialnych za nasze wojsko... tylko ile to jeszcze czasu może upłynąć...?
Go to the top of the page
+Quote Post

post May 10 2010, 06:56 PM
Post #16
KOMAR

Newbie
*

Informacje o użytkowniku

Llorona, do LC nie biorą kobiet bo one nie są do tego stworzone w ciągu 5-cio letniego kontraktu masz pewność że Cię wyslą minimum na 2 misje ja sobie nie wyobrażam kobiety w spuszczonej ze spadochronu,buszującej w afrykańskiej dzungli.
Go to the top of the page
+Quote Post

post May 10 2010, 09:05 PM
Post #17
Llorona



Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

CYTAT(KOMAR @ May 10 2010, 07:56 PM) *
Llorona, do LC nie biorą kobiet bo one nie są do tego stworzone w ciągu 5-cio letniego kontraktu masz pewność że Cię wyslą minimum na 2 misje ja sobie nie wyobrażam kobiety w spuszczonej ze spadochronu,buszującej w afrykańskiej dzungli.


A ktoś Ci już mówił, że masz odrobinę szowinistyczne poglądy? Jak byś mnie znał, to pewnie byś zdanie zmienił... Bezwzględny skurwiel ze mnie i psychicznie faceci miękną przy mnie, niestety. Ja nie mam sentymentów, instynktów macierzyńskich, czy innych damsko-sentymentalnych skłonności do fochów. Informuję Cię, że chcę dostać się do wojska i nie siedzieć na dupie, tylko zapieprzać. Jak na żołnierza przystało. I mało tego - interesują mnie TYLKO wojska specjalne. Nie boję się skakać ze spadochronu (już skakałam nie raz), nie mam lęku przed samotnością, wysokością, bólem, niewygodą. Mogę być brudna, zmęczona i jest mi z tym zajebiści "do twarzy". A takich cienkich bolków jak Ty to pełno wokół... Poza tym, ja Tobie niczego udowadniała nie będę. To już moja sprawa. Sama dla siebie jestem na szczęście autorytetem.

Pozdro. Może kiedyś spotkamy się w dżungli. I wtedy to ty będziesz niestety kwiczał... nie ja.

Faceci nie są do wojska stworzeni - za słabą mają psychę. Do tego trzeba mieć JAJA.
Go to the top of the page
+Quote Post

post May 10 2010, 09:29 PM
Post #18
telko

Newbie
*

Informacje o użytkowniku

No tylko pogratulować takigo zaciecia i wytrwałości w wyznaczonych celach. Llorona wybierasz się w tym roku na "selekcje"???
Go to the top of the page
+Quote Post

post May 11 2010, 07:25 AM
Post #19
admin

Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

LIorona:
Coś za dużo tu marketingu i zadęcia dla mnie ,,pachnie '' to prowokacją .
Go to the top of the page
+Quote Post

post May 11 2010, 07:37 AM
Post #20
wiesiu

Member
**

Informacje o użytkowniku

Komar napisałeś głupoty na temat kobiet . Trzeba przyznać ,że są bardziej dokładniejsze od nas sad.gif lepiej strzelają z bronii krótkiej sad.gif
Książka Gromowładny pokazuje nam po co sa baby w woju . Pozdrawiam
Go to the top of the page
+Quote Post

10 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy: