IPB
    
     

Witaj Gościu ( Login | Rejestruj )

10 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Selekcja 2013

post Feb 8 2013, 11:28 AM
Post #21
admin

Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

A może chodzi o to by choć częściowo wrócić do wojskowych korzeni...
Pamiętam jak wyglądają kolana uczestników po pierwszych czołganiach.
Zresztą w tym roku może być sporo ,,zaskoczeń '' na Selekcji co wynikać będzie z programu konkurencji, wymagań jak i samej organizacji.
Go to the top of the page
+Quote Post

post Feb 8 2013, 12:41 PM
Post #22
szeregowiec



Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

Wspaniale, rzeżba !

Może dorzucić coś wojskowego np. buty ?

Cyprian
Go to the top of the page
+Quote Post

post Feb 10 2013, 07:42 PM
Post #23
admin

Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

A może macie swoje propozycje jak powinna wyglądać XVI Selekcja.
Powoli zbieram sprzęt i zabieram się do opracowywania niespodzianek ale chętnie posłucham wniosków i propozycji.
Zebrało się doświadczeń z tych 15 lat ale może Wy macie coś ciekawego.
Go to the top of the page
+Quote Post

post Feb 10 2013, 07:42 PM
Post #24
admin

Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

A może macie swoje propozycje jak powinna wyglądać XVI Selekcja.
Powoli zbieram sprzęt i zabieram się do opracowywania niespodzianek ale chętnie posłucham wniosków i propozycji.
Zebrało się doświadczeń z tych 15 lat ale może Wy macie coś ciekawego.
Go to the top of the page
+Quote Post

post Feb 11 2013, 01:40 PM
Post #25
Maćko

Member
**

Informacje o użytkowniku

może to tylko moje odczucie, ale wydaje mi się że na poprzedniej Selekcji było zbyt dużo snu.
Go to the top of the page
+Quote Post

post Feb 11 2013, 01:52 PM
Post #26
anula

Member
**

Informacje o użytkowniku

Za dużo snu? Hmm...To z pewnością tylko twoje wrażenie przez nadmiar adrenaliny. Ja też myślałam,że długo spaliśmy, a po obejrzeniu odcinków w TV mocno się zdziwiłam,że spaliśmy 3-4 godziny, także snu było akurat smile.gif

Pozdrawiam
Ania.
Go to the top of the page
+Quote Post

post Feb 11 2013, 04:56 PM
Post #27
gregorypek1988

Newbie
*

Informacje o użytkowniku

Witam,

Jako, że propozycje to własne przemyślenia nie podlegające krytyce to się wypowiem.
Ponieważ Selekcja w 2013r. będzie moją pierwszą to poniższe pomysł będą przedstawione na podstawie obejrzanych filmików w Internecie oraz wypowiedziach osób na forach.

Przede wszystkim indywidualność oceny zawodników. O co mi dokładnie chodzi.
Otóż w różnych S zawodnicy odpadali z powodu powolności czy braku dokładności uczestników idących na „początku”. Zapewne gdyby każdy wiedział, że „idąc po trupach nie odpadnie w danej konkurencji” to by taki wariant wybrał. Oczywiście w pozytywnym słowa tego znaczeniu.

W tym samym temacie chciałbym oznajmić, że nie zauważyłem podejścia takiego aby oceniać ludzi wedle swoich gabarytów (fizyczności). Wiadomo jedni mają łatwiej inni zaś trudniej, a i tak wszyscy odpadają wedle tych samych kryteriów. Są konkurencje wobec, których Ci co mają trudniej odpadną. Rodzi się wtedy mały niesmak gdzie powstaje myśl „przecież , mam jeszcze tyle energii i chęci, a to już koniec”.

Ktoś powie, że S ma przepuszczać przez sito wszechstronnie utalentowanych. Racja tak było w przypadku gdzie koncepcją było (może teraz też tak będzie) werbowanie jednostek do określonych służb. Teraz jak krąży wiele opinii, S jest sprawdzianem samego siebie, a werbowanie spadło na 2 plan.
Wiadomo znajdą się Tacy, którzy tylko pod kątem wstąpienia do służb startują i szybko się Ich wychwyci z pośród uczestników. Jednak co z Tymi co chcą sprawdzić kiedy pęknie ich psychika?

Ktoś pomyśli, że piszę to pod siebie. Otóż nie, piszę to z myślą o Innych.
Dla mnie S może być taka jak była dotychczas. Nawet cięższa i za opłatą. Bez znaczenia to dla mnie bo i tak się zjawię zobaczyć czy dam radę.
Kwestia podejścia logicznego. Czy opłaca się wydawać pieniążki na sprzęt (obojętnie jaki) i bilety na podróże związane z S? Myślę, że jak kolejne S mają być pod większym znakiem zapytania niż ta w 2013r. to ludzie zadadzą sobie pytanie czy na pewno opłaca się przygotować tak rzetelnie by głupio nie odpaść, a wydatki na bilety wliczyć w dobrą zabawę?

Moja logika mówi: „Chłopie dowiedziałeś się o S niecały rok temu. Gdzie Ty chcesz tracić pieniądze i czas jak i tak odpadniesz bo znajdą się Lepsi bo lepiej przygotowani treningami oraz doświadczeniem”. Zaś z drugiej strony logikę przysłania w całości chęć odhaczenia jednej z dróg w życiu, którą pominąłem. Gdzie stwierdzam, że faktycznie będą lepsi ode mnie jednak chcę wziąć udział by móc na koniec zabawy stać obok nich. Bo nie mam w zwyczaju się w coś angażować by z góry zakładać, że przegram.

To tak pokrótce by przedstawić mój zaobserwowany mały problem. Wszystkich rozlicza się jednakową miarą, która nie zawsze jest dla wszystkich sprawiedliwa.

Podkreślam bo pewnie połowa czytając powyższe dostaje nerwicy, że to tylko i wyłącznie moje zdanie na podstawie filmów i postów. Mogę nie mieć pełnych danych jak było na S

Teraz już stricte wypunktowane moje propozycje:

Więcej zadań w terenie nie typowo siłowych lecz z nastawieniem na użycie ciała i głowy.
- kamuflaż,
- zwiad,
- ukrywanie się,
- przenikanie nie zauważonym z punktu A do B itd.

Zadania grupowe:
- eskorta rannego,
- ukrycie obiektu,
- odnalezienie obiektu,
- stworzenie okopu, zasadzki bądź punktu obserwacyjnego.


To tyle co mi przyszło do głowy.

Pozdrawiam.
Go to the top of the page
+Quote Post

post Feb 12 2013, 09:21 AM
Post #28
panda

Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

Majorze, spodnie spodniom nie równe. Przydalaby sie informacja czy typu wojskowego, czy po prostu dlugie.
Go to the top of the page
+Quote Post

post Feb 12 2013, 01:53 PM
Post #29
Maćko

Member
**

Informacje o użytkowniku

gregorypek1988, te elementy które wymieniłeś na końcu swojej wypowiedzi występujana Selekcji.
Go to the top of the page
+Quote Post

post Feb 12 2013, 03:49 PM
Post #30
gregorypek1988

Newbie
*

Informacje o użytkowniku

Wiem. Chodziło mi o liczniejsze oraz bardziej finezyjne sprawdziany w tych kategoriach.
Go to the top of the page
+Quote Post

post Feb 12 2013, 04:47 PM
Post #31
anula

Member
**

Informacje o użytkowniku

Hehe bardziej finezyjne? Chciałbyś, żebyśmy przenikali przez ściany? Zapewne oglądałeś odcinki Selekcji, więc powinieneś zarejestrować, że większości osób nie udaje się zamaskować lub przeniknąć z jednego miejsca do drugiego. Musisz bardziej sprecyzować swoje pomysły.
Go to the top of the page
+Quote Post

post Feb 13 2013, 12:14 PM
Post #32
swat_zaloba



Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

CYTAT(Maćko @ Feb 11 2013, 12:40 PM) *
może to tylko moje odczucie, ale wydaje mi się że na poprzedniej Selekcji było zbyt dużo snu.

by ograniczyć ilość snu można tak jak na S dać wiersz do nauki na pamięć, a później z niego odpytywać.
Można też dać puzzle na 4-5 osób (kazde takie same), do układania przy latarkach czołowych, a w tle muzyka arabska lub inne darcie gardeł.
Team który ułoży może pojsc na spac albo dostac jabłko, banana, baton. A Teamy które nie ułożą żółta kartka i brak snu.
Gwarantuje, iż po pełnym dniu marszu gdzie nie bedzie mozna pojsc spac tylko ukladac puzzle 1000 zmeczenie bedzie nie do opisania.
4h to sporo na odpoczynek. Niemal pełna regeneracja.


--------------------
Numer 15/2008
Go to the top of the page
+Quote Post

post Feb 13 2013, 03:34 PM
Post #33
Maćko

Member
**

Informacje o użytkowniku

z tymi puzlami to dobry pomysł
Go to the top of the page
+Quote Post

post Feb 13 2013, 04:54 PM
Post #34
szeregowiec



Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

Okej, tylko Selekcja to też zabawa i dobry humor.

Zdecydowaną większość można zmęczyć do upadłego w pierwszej połowie dnia, za pomocą biegu, pompek, delfinków, przysiadów i dużej liczby nadzorujących, nawet bez 16 cyfrowego hasła.

Pytanie czy o to chodzi, a odpowiedź jest jasna, że nie.

Selekcja dla większości uczestników (~90%) to ciekawe doświadczenie, skarbnica wiedzy i rozrywka. Bardzo małe grono dotrwa do finału. Większość z nasz ślizga się z dnia, na dzień, bazując na wytrenowaniu, ale i szczęściu.

Sen jest niezbędnym czynnikiem regenerującym. Człowiek wyspany jest lepiej zmotywowany, uważniejeszy, co sprzyja minimalnej ilości wypadków. Za które zawsze, choćby w części, odpowiada organizator. Nie uważny uczestnik, jest nie tylko zagrożeniem dla siebie samego, ale przedwszystkim dla innych. Zmęczenie wraz z podnieceniem wywołuje niepotrzebną agresje.

Ćwiczenia pamięciowe, super dla uczniów, studentów co muszą pamiętać proste rzeczy i robią to na bieżąco. Im człowiek starszy tym ma słabszą pamięć, bo za wiele spraw odpowiada. W mojej pracy nie wolno polegać na pamięci i zakazuje tego moim pracownikom, cena za ewentualną pomyłkę jest zbyt wysoka, a nic nie kosztuje zajrzeć do telefonu lub Internetu.

Selekcja jest fajna, taka jaka jest. Można pisać bez końca o usprawnieniach organizacyjnych, nowych konkurencjach, jednak warto pamiętać, że im bardziej wyrafinowane konkurencje tym mniej osób może w nich uczestniczyć, więc tym krócej na Selekcji będzie większość z nas. Ktoś musi te frajdy zorganizować, potrzeba: ludzi, sprzęt, paliwo. Zabawa trwa wiele dni, to są wymierne koszta i zmęczenie organizatorów. A po Selekcji jest jeszcze Zjazd Weteranów 56. ks, który też organizują.

Kolejną sprawą jest ryzyko. Organizator odpowiada za ludzi i nie może brać nadmiernego ryzyka, nawet w przypadku stopniowania trudności. Ludzie nie powiedzą prawdy, że mają kontuzje, choroby, bo nie chcą odpaść. Czują się świetnie, więc nic się nie stanie, a czasami się dzieje. Konkurencje muszą i są bezpieczne. Nie znając uczestników, szczególnie młodej, mocno podnieconej cześci, nikt nie zaryzykuje stwarzania sytuacji niebezpiecznych.

Znając małżeństwo Państwa Kups i ich grono zaprzyjaźnionych instruktorów, będzie ciekawie.

Cyprian
Go to the top of the page
+Quote Post

post Feb 14 2013, 07:53 AM
Post #35
mlodyszczawik

Newbie
*

Informacje o użytkowniku

w ramach konkurencji zespołowych i oszczędności wspomnianego powyżej paliwa proponuję grupowe (przepraszam za wyrażenie) ciągnięcie za pomocą lin samochodów instruktorów. Wpłynęłoby to na wzajemne dyscyplinowanie się bez ingerencji instruktorów, a zarazem byłby to duży test na opanowanie.

w obozach koncentracyjnych (np. Mauthausen-Gusen opisywanym przez Grzesiuka) było podobnie jak ktoś chciał się "obijać" przy swojej pracy mógł robić to na swój dowolnie wymyślony sposób, ale w momencie pchania wagoników kolejki wszyscy musieli pchać równo.

Go to the top of the page
+Quote Post

post Feb 14 2013, 03:44 PM
Post #36
Kokson

Newbie
*

Informacje o użytkowniku

Witam biggrin.gif

Tez mam p:) Od razu zaznaczam ze Selekcje znam jedynie z relacji i w tym roku wybieram się aby doświadczyć tego wycisku na sobie. A więc do rzeczy:

-większe nasilenie konkurencji wodnych przy większym ( nie wiem jak dużym) zapewnieniu kalorii. Dlaczego woda? Bo w wodzie człowiek po jakimś czasie walczy sam ze sobą. Jeżeli ktoś przepłynął 2-3 km to wie o czym pisze. Nie jest łatwo i w wodzie działają wszystkie mięśnie. No i naturalnie większy wysiłek wiec też"paliwa" powinno być więcej. Bardzo podobał mi się desant ze śmigłowca do wody. Mam nadzieje ze zostanie to powtórzone. Również mam nadzieje ze coś z nurkowaniem będzie. Przeciętny człowiek powinien wytrzymać 25-30 sekund pod wodą. Dajmy np :maskę do nurkowania i trzeba coś wyłowić (światło chemiczne) i z tym czymś przepłynąć gdzieś dalej np: pod molo. Jeżeli człowiek nie jest zdecydowany to nawet 5 sekund bez powietrza nie wytrzyma więc to jest tez test charakteru.

- konkurencje wysokościowe to bardzo dobry pomysł. Wszelkie lęki są w nich pokazywane tak samo jest pod ziemia:) Polecałbym coś takiego jak "małpi gaj" nie wiem czy było to stosowane na innych S ale tak tylko wspomnę.

- co do przesłuchań nie chce pouczać mistrzów, ale podobno taktyka dobrego i złego policjanta przynosi zadowalające efekty.

- kilka lat temu w tvn widziałem takie zadanie ( nie wiem czy to była S czy coś innego) jest noc, akumulator zasila elektromagnes, elektromagnes trzyma kule, nikt nie wie ile jest energii w akumulatorze, Trzeba złapać kulę, oczywiście nocąsmile.gif Wydaje mi się to zadanie wręcz katorżnicze ale kto powiedział że będzie łatwo:D Dodatkowo to zadanie zacieśni więzi w drużynie.

- Szybkie pytania typu "koń jest większy od krowy krowa jest większa od domu czy dom jest większy od konia?" wydają się bezsensowne. Zaznaczam że wydają się bo: biegniesz zdezorientowany a tu nagle drze ci się nad głowa instruktor i możesz niedosłyszeć pytania. Gdyby było to na kartce napisane byłoby prościej bo w innym przypadku mam wrażenie ze to zwykła strzelanina odpowiedziami jest.

- co do snu to według mnie sen wpływa na bezpieczeństwo imprezy. Organizator nas UBEZPIECZA. Wyobrażacie sobie jak by wyglądała S gdyby było 2 godziny snu? To by nie było już bezpieczne i o ile się nie mylę 3-4 godziny to sa na selekcjach do jednostek specjalnych. Tych selekcjach gdzie finaliści naprawdę są przypisywani do jednostki. U nas to niewiadomo co sie dzieje z tymi absolwentami.

- i przede wszystkim czołganie... w relacjach widziałem że ewidentnie nie dało się wyprzedzać a niektórzy po prostu sie wlekli i ogon za nimi odpadał. Nie jest to do końca fair wiec może puszczać po 2 osoby w odstępie 5 sekund?


To są moje propozycje i własne zdanie. Proszę nie wystawiajcie mnie na lincz forumowy jeżeli macie inne zdanie. Jeżeli w jakiejś kwestii się mylę to po prostu napiszcie.

Jeszcze pytania do naszego kochanego Admina:) Spodnie to mają być wojskowe? Jeżeli już długie spodnie to one będą obowiązywać na całej selekcji? Preska bez zmian czyli strój sportowy? Czy zamierzona jest bieganina po Drawsku w poszukiwaniu instruktorów? Wydaje mi się że w jakiejś selekcji nie było tego etapu.

Taki mały apel jeszcze do osób chcących kupić spodnie wojskowe. Wiem że spodnie BW kosztują 20-30 zł ale czy nie lepiej już dać te 30 zł więcej i kupić nasze polskie WZ? Wstyd sie pokazać na Polskim poligonie będąc Polakiem w kamuflażu innej narodowości.

Pozdrawiam wszystkich do zobaczenia na eSce smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post

post Feb 14 2013, 04:45 PM
Post #37
anula

Member
**

Informacje o użytkowniku

Tak się przyglądam tym waszym pomysłom (tych którzy nie byli na S), więcej maskowania, więcej pływania, więcej czołgania, mniej snu itd. Weźcie poprawkę na to,że w telewizji nie pokazują wszystkiego co do minuty, a krótkie urywki z poszczególnych konkurencji zaciemniają wam obraz. Konkurencji wodnych było w zeszłym roku tyle,że śmialiśmy się,że jesteśmy na selekcji do FORMOZY smile.gif a z roku na rok ich przybywa, nie mówiąc już o tym,że pogoda też nas rozpieszczała licznymi burzami i ulewami. Wymyślcie coś świeżego, oryginalnego,a nie bazujecie na tym co jest wpisane w każdą Selekcję. Najlepiej jest pojechać, dostać się, poczuć na własnej skórze jak jest w rzeczywistości i dopiero postulować o większą ilość wymienionych przez was konkurencji, bo zajeździć ludzi w 15 minut można bez problemu, tylko po co?

Pozdrawiam
Cegiełka ;P
Go to the top of the page
+Quote Post

post Feb 14 2013, 10:18 PM
Post #38
Kokson

Newbie
*

Informacje o użytkowniku

Masz rację anula:)

Proszę o więcej a nie wiem ile było. No wale własnie taka magia że w 22 minuty ciężko jest streścić 24 godziny. Wcześniej coś major napisał o zaskoczeniach i własnie o to chodzi każdemu:) Bo wiadomo orka fizyczna to orka fizyczna ale np desant ze śmigłowca lub wspinaczka to konkurencja wymagająca dużo odwagi ale dające dużo adrenaliny i pozytywnej energii. No wiadomo mnie dałoby powera takie coś innemu czołganie. I dlatego dochodzę do wniosku że każdy oczekuje czegoś takiego dla siebie ( dlatego ja z tym pływaniem wyjechałem) nie wiedząc o co prosi a raczej w jakiej ilosci:D

Nie mogę doczekać sie S pozostaje tylko trenować jeszcze ciężej i jak najlepiej zaprezentować sie na presce.

Takie pytanie do ogółu forumowiczów. Macie jakieś patenty aby przejechać z Warszawy do Drawska z pieczątka na klacie?biggrin.gif Mam wrażenie ze ma to związek z papierem toaletowym wspomnianym przez seniora na stronie Selekcji.
Go to the top of the page
+Quote Post

post Feb 15 2013, 09:40 PM
Post #39
senior

Advanced Member
***

Informacje o użytkowniku

Ja mam mały patent na Preskę... Przed laty (2004 ?) rozpisał mi to szef katedry kulturystyki na jednej z uczelni.
Ponieważ jednak szykuję się do Preski 2013 (no bo przecież nie do S...) nie będę go zdradzał.
To jest dla takich jak ja - ciułających każdy punkt na boisku. Po co mam Wam to przekazywać ?
Żebyście mnie przegonili na Presce ? I co ja z tego będę miał ? No, co ?
Mistrzom pewnie też by to pomogło. No, ale oni i tak się dostaną na Drawsko. Więc im też nie powiem...
Na razie macham pompki... 3 serie po 5... OIOM czeka...
Aga Ex., pozdrawiam - przepraszam, że się nie odezwałem, ale "zgubiłem" twój nr tel.
Go to the top of the page
+Quote Post

post Feb 15 2013, 10:46 PM
Post #40
Kokson

Newbie
*

Informacje o użytkowniku

Senior takie pytanko:) Jesteś autorem tego tekstu?

http://www.combat56.pl/extremum/selekcja/e...nek-na-selekcje

Wybacz pytanie jednak w sieci każdy może sie nazwać jak chce wiec wole byc pewny. Jeżeli tak co miałeś na myśli z papierem toaletowym? Czy to ma związek z pieczątka? Czy tą informacje przetrzymujesz dla tych co na presce sie znajdą?
Go to the top of the page
+Quote Post

10 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
4 użytkownik(ów) przegląda ten temat (4 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy: